آیا می توان از دانشگاه یا موسسه آموزشی در انگلستان بورسیه گرفت؟

این انجمن جهت گفتگو پیرامون موارد غیر علمی ایجاد شده است. رعایت تمام قوانین انجمن ها در این بخش نیز لازم می باشد.
موضوع جدید ارسال پست
نمایه کاربر
shokouh08
اعضای انجمن
اعضای انجمن
پست: 1
تاریخ عضویت: دو شنبه 28 آبان 1397, 12:05 pm

آیا می توان از دانشگاه یا موسسه آموزشی در انگلستان بورسیه گرفت؟

پست توسط shokouh08 » سه شنبه 2 بهمن 1397, 1:18 pm

انگلستان یکی از بهترین کشورها برای تحصیل است. وجود بهترین کالج‎ها و دانشگاه‎ها در این کشور می‎تواند انگلستان را برای همه علاقمندان به تحصیل جذاب کند. جالب است بدانید از میان 10 دانشگاه برتر در جهان 4 دانشگاه در انگلستان قرار دارد.

یکی دیگر از مزایای تحصیل در انگلستان این است که این امکان را به دانشجویان می‎دهد تا پس از اتمام درسشان به روش‎های مختلف برای اخذ ویزای 5ساله و سپس اقامت دائم انگلستان اقدام کنند.

اما برای بسیاری از افراد مساله هزینه‎های تحصیل در انگلیس مساله بسیار پررنگی است؛ بنابراین به دنبال یافتن پاسخی مناسب برای این سوال هستند که آیا می توانیم از دانشگاه یا موسسه آموزشی در انگلستان بورسیه بگیریم؟

به‎طور کلی گرفتن بورسیه در بیشتر کشورهای دنیا سخت است. به جز برخی از کشورهای اسکاندیناوی و برخی کشورهای سوسیال دموکرات معمولا تحصیل رایگان گزینه کشورهای دیگر نیست.

تحصیل در انگلیس

در مورد بورسیه اما وضع کمی متفاوت است. بیشتر کشورها برای نخبگان سرتاسر دنیا این امکان را در نظر می‎گیرند که نه تنها بتوانند رایگان به تحصیل در دانشگاه‎های مطرح بپردازند بلکه با دریافت کمک هزینه تحصیلی برای ادامه تحصیل و حتی کار در آن کشور تشویق شوند. در واقع هر نخبه یک سرمایه محسوب می‎شود که هر کشوری سعی در جذب آن دارد.

انگلیس نیز از این قاعده مستثنی نیست. قبل از اینکه برای بورس شدن اقدام کنید یک بار مدارک تحصیلی خود را بررسی کنید. در صورتی که وضعیت تحصیلی عالی و رزومه در کارهای علمی و پژوهشی مربوط به رشته خود ندارید بهتر است از تلاش برای بورسیه شدن صرف نظر کنید. اگر شرایط تحصیلی‎تان عالی است برای پیدا کردن یک بورسیه مناسب در انگلیس ابتدا تمامی دانشگاه‎‎ها، فضای و شرایط آنها و قوانین مربوط به بورسیه شدن دانشجویان خارجی در هر کدام از این دانشگاه‎ها را بررسی کنید و ببینید کدام دانشگاه شرایط بهتری برای شما دارد. می‎توانید به وبسایت بانک اطلاعاتی بورسیه برویم و دانشگاه‎هایی را که بورسیه تحصیلی می‎دهند پیدا کنید.

در مورد شرایط بورسیه تحصیلی در واقع هیچ شرایط یکتا و قائده کلی وجود ندارد. ممکن است یک دانشگاه از شما مقاله بخواهد و یک دانشگاه دیگر بخواهد برایش فرم درخواست تکمیل کنید.پس از اینکه دانشگاه مورد نظر را پیدا کردید، بهتر است مستقیما خودتان با دانشگاه ارتباط برقرار کنید.

تحصیل در انگلیس

در انگلستان دو نوع بورسیه وجود دارد:

بورسیه Chevening:که مخصوص آن دسته از دانشجویان نخبه ‎ای است که واجدشرایط Cheveningباشند. عموما این بورسیه برای دوره فوق لیسانس و برای یک سال است. معمولا این بورسیه هزینه دانشگاه، هزینه‎های ضروری زندگی و بلیط هواپیما با کلاس اکونومی را فقط برای یک نفر تامین می‎کند. این نوع بورسیه در تمامی دانشگاه‎های انگلستان و در تمام رشته‎ها وجود دارد. البته همه کشورها واجد شرایط این نوع بورسیه نیستند که برای اطلاع از لیست کشورهای واجد شرایط می‎توانید به سایت رسمی Chevening مراجعه کنید.

اما به طور کلی کسانی می‎توانند این بورسیه را بگیرند که :

شهروند یکی از کشورهای مرود تایید باشند
دو سال پس از اتمام تاریخ بورسیه به کشورشان برگردند
حداقل دارای 2سال سابقه کار باشند
مدرک زبان و آیلتس overal5 با حداقل نمره 5/5 داشته باشند
برای 3دانشگاه اقدام کرده که از طرف یکی از آنها تا 13جولای پذیرش مشروط داشته باشند
** شما تا 8نوامبر، ساعت 12 شب می‎توانید برای اپلای شدن اقدام کنید.

بورسیه Commonweailth یا بورسیه مشترک المنافع مخصوص کسانی است که برای ادامه تحصیل در مدارج ارشد و دکترا به انگلیس می‎آیند. این نوع بورسیه را دپارتمان توسعه بین الملل بریتانیا(DFID) حمایت می‎کند و در آن از هزینه‎های سفر به UK، شهریه و هزینه آزمون ها، هزینه های شخصی، هزینه تهیه تز و دیگر هزینه های زندگی در UK پرداخت می‎شود. لازم به ذکر است که ایران نمی‎تواند از این بورسیه استفاده کند.
منبع


موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “گفتگوی آزاد”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 0 مهمان