انواع جدید کابل و سخت افزار برای drop های مشترکان

در این بخش مباحث مربوط به مخابرات نوری و سیستم های مخابرات نوری بحث می شود.
موضوع جدید ارسال پست
نمایه کاربر
fater
اعضای انجمن
اعضای انجمن
پست: 57
تاریخ عضویت: شنبه 5 اردیبهشت 1394, 11:12 am
تشکر کرده: 1 دفعه
تشکر شده: 44 دفعه

انواع جدید کابل و سخت افزار برای drop های مشترکان

پست توسط fater » شنبه 24 شهریور 1397, 12:16 pm

چندین نوع از کابل های جدید برای استفاده در FTTH ایجاد شدند. در FTTH، بیشتر کابل های فیبر منفرد ساختار پیچیده ای با فیبر های tight buffer و اعضای مقاوم الیاف آرمید درون پوشش های پلاستیکی دارند که معمولا با قطر 3 میلی متر یا گاهی کوچکتر می باشند.
درحالی که این کابل ها برای ترمینال های کارخانه ای در داخل مجموعه های پیش ساخته مناسب می باشند، آنها برای ترمینال مجزا یا استفاده در داخل ساختمان ها ایده آل نیستند.
با ظهور فیبر های مقاوم در برابر خمش که حفاظت کمتری نیاز دارند، یک نوع جدید از کابل drop توسعه یافت که به شکل یک فیبر مقاوم در برابر خمش که درون یک ساختار پلاستیکی کوچک توسط فلز یا عضو مقاوم الیاف آرمید محصور شده است، توسعه یافت. این طراحی می تواند مانند کابل نمایش داده شده در زیر با یک پیام رسان برای پشتیبانی در نصب هوایی ساخته بشود. در اینجا چند عکس از انواع این کابل وجود دارد.

تصویر کابل FTTH Drop، ‏1‎ فیبر، نمایش عضو مقاوم فولادی
تصویر کابل FTTH Drop، ‏2‎ فیبر
تصویر کابل FTTH Drop، ‏1‎ فیبر با پیامرسان برای پشتیبانی از نصب هوایی
برای کار کردن با این کابل ها، محفظه های کابل مخصوصی ایجاد شده اند که خیلی مناسب برای نصب و راه اندازی درست می باشند.

تصویر این محفظه ورودی هایی برای کابل های توزیع دارد، شامل یک ورودی و یک ادامه دهنده به محفظه دیگر برای کابل های زنجیر شده. در اینجا خروجی هایی چند گانه برای کابل های drop که در کانکتور ها ترمینال شده اند، وجود دارد. تعدادی از دریچه ها مانند این یکی دارای مادگی برای اتصال به پیگتیل برای ترمینال کابل های توزیع می باشند، در حالی که بقیه برای ترمینال مستقیم با استفاده از کانکتور های اتصال صیقل داده شده ( prepolished – splice ) طراحی شده اند. 

تصویر ONT در بیرون خانه نصب می شود.

تصویر خانه مدرن با کابینت درون خانه برای سرویس های توزیع در اتصالات FTTH

واحد های چند مسکونی
واحد های چند مسکونی ( MDU ها طبق تعدادی از عرضه کنندگان اصطلاحات ) گاهی به شکل FTTC به کار گرفته می شوند. جایی که فیبر به درون ساختمان آورده می شود و واحد های تکی از طریق کابل های مسی متصل می شوند. اما برای FTTH ایده آل هستند، به این دلیل که خیلی از کاربران در مکان های خیلی کوچک به طوری که طول فیبر کوتاه است قرار دارند. علاوه بر استفاده از فیبر کمتر، به طور کلی MDU ها به زمان کمتری برای نصب هر drop نیاز دارند. یک مشکل مهم در ساختمان های قدیمی پیدا کردن مکان هایی برای اجرای کابل ها می باشد، اما انواع جدید فیبر مقاوم در برابر خمش و کابل های drop کوچک مخصوص ( نمایش داده شده در بالا ) مسیریابی فیبر ها را در طول دیوارها یا مکانی در محل عبور سیم های برق روی دیوار آسان می کنند.
در اینجا یک مثال از چگونه زاویه دار کردن فیبر مقاوم در برابر خمش طوری که بدون مشکل رفتار کند وجود دارد. اما ما پیشنهاد می کنیم درباره ی مواد این فیبر ها احتیاط کنید که می تواند یک مشکل بلند مدت ایجاد کند.

تصویر فیبر مقاوم در برابر خمش نصب شده در ساختمان قدیمی ( زاویه )

خلاصه
شبیه بیشتر شبکه های فیبر نوری، نصب FTTX منحصر به فرد می باشد و باید برای موقعیتی که بکار گرفته می شود طراحی شود. همچنین باید انتخاب اجزا و روش های نصب، برای نصب بهینه شده باشند. روش های نصب ممکن است شامل هر نوع نصب OSP شود. فراهم کنندگان آشنا با FTTX می توانند به مشتریان سیستم های دیگر اجرا شده را برای نصب آسانتر و ارزان تر توصیه کنند. بیشتر سیستم ها ترجیح می دهند از اجزای ساخت کارخانه استفاده کنند به طوری که نسبت به انجام کارهای یکسان در این زمینه گران نباشند و باید روش های نصب جدید به منظور کاهش هزینه در نظر گرفته شوند.


موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “مخابرات نوری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 17 مهمان