نحوه تعمیر یو پی اس

هر موردی که در بخش بندی های موجود گرایش الکترونیک جای نگیرد را میتوانید در این بخش مطرح نمایید.
موضوع جدید ارسال پست
نمایه کاربر
xavi6
اعضای انجمن
اعضای انجمن
پست: 1
تاریخ عضویت: شنبه 18 شهریور 1396, 1:21 pm
محل اقامت: tabriz
تشکر شده: 5 دفعه
تماس:

نحوه تعمیر یو پی اس

پست توسط xavi6 » دو شنبه 17 مهر 1396, 1:15 pm

همه چیز درباره تعمیر یو پی اس / عمر یو پی اس معمولا 2 تا 5 سال است و اغلب فروشندگان آنرا برای یکسال و ندرتا دو سال گارانتی میکنند. اگر یو پی اس با کیفیت متوسط مانند انواع چینی، کره ای میگیرید بهتر است گارانتی دو ساله بخواهید وگرنه بهتر است از انواع ایرانی، اروپایی یا امریکایی استفاده کنید که اغلب 2 سال بخوبی کار میکنند.
به هر حال خرابی یو پی اس ها عمدتا بخاطر باتری است و نه مدارها. پس در صورت خراب شدن و از کار افتادن یو پی اس ابتدا تمام وسایل برقی را از آن قطع کنید و سپس فیوز آنرا متحان کنید.
  • اگر فیوز وصل نشد. آنرا از برق قطع و فیوز را عوض کنید. اگر باز هم کار نکرد.
  • آنرا به آرامی در حالتی که یو پی اس ایستاده است از پشت باز کنید و کابل های باتری را با احتیاط از باتری جدا کنید(سیاه و قرمز).
[BLOCKQUOTE]
اگر باتری از نظر ظاهری سالم و بدون نشت یا تورم بود آنرا برای بررسی به یک مرکز تعمیر ببرید و مطمئن شوید مشکل از باتری است. در غیر اینصورت بورد باید چک شود. معمولا سوختن چند خازن باعث خرابی آن میشود و اگر باقی بورد خراب نباشد به راحتی قابل تعمیر است.
[/BLOCKQUOTE]تصویر تعمیر تخصصی یو پی اس
علی رغم همه دستورات داده شده در فوق، کار تعمیر یو پی اس یک کار تخصصی است. هرگز سعی نکنید باتری را باز کنید. آنرا هرگز مستقیما به برق یاباتری دیگر وصل نکنید. چک کردن مدار و تعویض باتری باید در تعمیگراه انجام شود.

یو پی اس


موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “مباحث دیگر علم الکترونیک”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 0 مهمان