پروژه FTTH

در این بخش مباحث مربوط به مخابرات نوری و سیستم های مخابرات نوری بحث می شود.
موضوع جدید ارسال پست
نمایه کاربر
optical
اعضای انجمن
اعضای انجمن
پست: 1
تاریخ عضویت: سه شنبه 9 آذر 1395, 1:39 pm

پروژه FTTH

پست توسط optical » سه شنبه 9 آذر 1395, 2:12 pm

پیش از این، همه ی ارتباط های مخابراتی در بستر ها و پروتکل های مختص به خود انتقال داده می شدند. و این مشکلات بسیاری را برای پیمانکاران ایجاد می کرد. شبکه های پسیو نوری برای این به وجود آمدند تا همه ی ارتباطات را یکپارچه کنند و سرویس های مختلف را از طریق فیبر نوری به محل کاربران تحویل دهند.
بخاطر همین FTTH به وجود آمد که مخفف Fiber to the Home می باشد.
در اف تی تی اچ، تا درب ورودی هر واحد از کاربران مستقیما فیبر نوری کشیده می شود و با دستگاه های PON سرویس به کاربران تحویل داده می شود.
اما بحث FTTH بیشتر پسیو است و به نحوه اجرای پسیو کابل کشی ها و نصب تجهیزات پسیو می پردازد.
ما در پروژه FTTH با مراحلی سر و کار داریم مانند:

حفاری پروژه FTTH

حفاری یکی از هزینه های اصلی در پروژه FTTX می باشد. شما به دو روش می توانید حفاری را انجام دهید، یا روش حفاری دستی، یا حفاری مکانیزه بوسیله ی ماشین آلات مانند بکهو، ترنچر، بلدوزر و...

هر کدام از حفاری ها مزایا و معایب مخصوص به خود را دارد. شما می بایست ابتدا نوع زمین و نوع حفاری مورد تایید را شناخته و هزینه ها را برآورد کرده و یکی از روش های حفاری را انتخاب کنید. پرس افقی نیز برای عبور از عرض خیابان ها و معابر استفاده می شود.

لوله گذاری
لوله های مورد استفاده در پروژه های FTTH میکروداکت، یا لوله COD می باشند. شما در صورت نیاز به توسعه، از لوله های مختلف برای عبور و عملیات کابل کشی فیبر نوری استفاده می کنید.

مرمت اسفالت و پر کاری
پر کاری برای ترمیم اسفالت و معابر استفاده می شود و یکی از ضروریات کار است. بتن استفاده شده باید مرغوب بوده و همچنین مقداری از حفاری را با ماسه و مقداری دیگر را با بتن باید پر کرد. همچنین باید از نوار اخطار و استاندارد های حفاری در کابل کشی فیبر نوری استفاده کرد.

نصب باکس های ODB و OTB
باکس های Optical Distribution Box و Optical Termination Box در محل های مورد نظر و رعایت استاندارد ها (اوت دور بودن باکس ها) و امنیت باکس ها و...

تست و آنالیز خط
پس از اتمام کار نصب فیبر نوری و نصب اسپلیتر ها و تمام شدن پسیو کار، می بایست توسط OTDR روی کلیه خطوط تست صورت بگیرد و افت دریافتی در محل End User ها محاسبه گردد.


موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “مخابرات نوری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 25 مهمان