آنتن‌های شبکه تلفن همراه به بهبود سلامت انسان‌ها کمک می‌کنند!

شما می توانید ایده ها، مشکلات و نظرات خود را حول مدار های مخابراتی مثل ساخت و عیب یابی فرستنده ها، گیرنده ها، اسیلاتور ها، Tuners, Synthesizers و ... در این قسمت مطرح کنید.
موضوع جدید ارسال پست
نمایه کاربر
sara
اعضای انجمن
اعضای انجمن
پست: 196
تاریخ عضویت: یک شنبه 30 آبان 1389, 12:00 am
محل اقامت: خرم آباد

آنتن‌های شبکه تلفن همراه به بهبود سلامت انسان‌ها کمک می‌کنند!

پست توسط sara » چهار شنبه 28 اردیبهشت 1390, 5:47 pm

تامین آب آشامیدنی سالم و نگهداری از واکسن‌ها، به انرژی برق نیاز دارد. عدم امکان تامین این انرژی در کشورهای فقیر سالانه جان 5 میلیون نفر را می‌گیرد. شاید شبکه تلفن همراه بتوانند جان آن‌ها را نجات دهد
هر ساله میلیون‌ها نفر در جهان بر اثر بیماری‌هایی می‌میرند که با استفاده از واکسن قابل پیشگیری هستند، مثل هپاتیت. همچنین میلیون‌ها نفر که اغلب هم کودک هستند، بر اثر آشامیدن آب ناسالم جان خود را از دست می‌دهند. شاید بتوان گفت همه این مرگ‌ها در کشورهای در حال توسعه اتفاق می‌افتند، کشورهایی که منابع کافی برای تامین انرژی ندارند.
در حقیقت مرگ بر اثر این قبیل بیماری‌ها به دلیل کمبود واکسن نیست،‌ بلکه مشکل، نگهداری واکسن‌ها است. بسیاری از واکسن‌ها برای این که موثر باشند باید از لحظه تولید تا لحظه مصرف خنک نگه داشته شوند؛ به طوریکه ‌به مسیری که این واکسن‌ها می‌پیمایند تا به مصرف برسند، زنجیره سرد گفته می‌شود. اما تامین این سرما، نیاز به انرژی دارد. اغلب مراکز بهداشتی کشورهای فقیر، به طور ‌دائم با قطع برق مواجهند و بخش عمده‌ای از آن‌ها هم تجهیزاتی برای پشتیبانی انرژی ندارند.
تصفیه آب هم به انرژی نیاز دارد. اغلب قربانیان اما در روستاهایی زندگی می‌کنند که از شبکه توزیع برق دور است. برای این افراد چه می‌توان کرد؟
نیوساینتیست گزارشی از یک پروژه جدید در دانشگاه پنسیلوانیا منتشر کرده که شاید راه چاره‌ای برای این مشکل باشد. در دنیایی که گوشی‌های همراه به سرعت در حال فراگیر شدن هستند و تا سال 2015/ 1394 همه جای دنیا را پوشش خواهند داد،‌ چرا از این امکان برای حفظ جان انسان‌ها استفاده نشود؟
تا 5 سال آینده حتی دورافتاده‌ترین روستاهای دنیا هم تحت پوشش شبکه تلفن همراه خواهند بود. این آنتن‌ها هم از انرژی الکتریکی استفاده می‌کنند که بسیاری از آن‌ها خارج از شبکه محسوب می‌شوند. بر اساس این پروژه، می‌توان از برق اضافی آنتن‌های خارج از شبکه برای سرد نگه داشتن واکسن‌ها و تصفیه آب آلوده استفاده کرد. بدین ترتیب می‌توان سالانه جان 5 میلیون انسان که اغلب کودک هستند را نجات داد


موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “مدارهاي مخابراتي”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان