کتابکتاب های فارسی

کتاب آشنایی با الکتروموتور و ژنراتورها

دانلود کتاب آشنایی با الکتروموتور و ژنراتورها

مقدمه:
همانطوریکه می دانید موتور لکوموتیو وسیله ایست که می تواند انرژی سوختی را به انرژی مکانیکی تبدیل نماید و در لکوموتیوها برای مصارف مکانیکی مختلف از نیروی موتور و چرخ دنده ها استفاده می کنند. اما  نیروی مکانیکی برای محدوده اطراف موتور و مصارف سبک مقرون به صرفه و حتی سودآور نیز هست لیکن اگر بخواهیم نیروهای مکانیکی قوی تری بدست آوریم و یا این نیروها را تا حدی دور از موتور بکار ببریم نه تنها سودآور نیست بلکه ایجاد مخارج زیاد و حجم وسایل و لوازم و چرخ دنده ها طراحان را از این فکر بازداشته است.
لذا مبتکرین بفکر ایجاد نیروی مکانیکی از انرژی الکتریکی بوده و هستند چون در این مورد ضمن کمتر شدن مخارج سرویس دهی و خدمات بهتر صورت گرفته و بازده کار نیز بالاتر می رود. وسیله ای که به این فکر جامه عمل پوشانیده الکتروموتور بود.

آشنایی با الکتروموتور و ژنراتورها

الکتروموتور وسیله ایست که انرژی الکتریکی را دریافت و با به گردش در آوردن آرمیچر خود انرژی مکانیکی قابل مصرف تولید می نماید. الکتروموتورها غالبا با هر دو نوع جریان متناوب و یا مستقیم می توانند عمل کنند لیکن ساختمان داخلی الکتروموتورهای متناوب با الکتروموتورهای جریان مستقیم تفاوت زیادی دارد اما مزیتی که الکتروموتورهای مستقیم نسبت به متناوب دارند در این است که به خاطر فرم ساختمانی الکتروموتور مستقیم و استفاده از کلکتور در روی آرمیچر آن می توان از آن به عنوان ژنراتور نیز استفاده نمود.

دریافت فایل :

دانلود دانلود کتاب آشنایی با الکتروموتور و ژنراتورها

حجم فایلحجم فایل :۱۵ مگابایت

تعداد صفحهتعداد صفحه : ۶۰ صفحه

فرمت فایلفرمت فایل : PDF

توجه:

رمز فایلرمز فایل : www.gselectronic.ir

 

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =

دکمه بازگشت به بالا