جزوات ومجلاتمقالات برق

کابل های قدرت

دانلود پاورپوینت کابل های قدرت

مقدمه:

برق رسانی به نقاط مختلف از سیمها و کابلها استفاده می شود  که در ساختمان آنها  فلزات هادی جهت حمل جریان برق به نقاط  مورد نظر و عایقهای مناسب به منظور جلوگیری از نشت جریان به نقاط دیگر به کار گرفته  می شود . یک هادی با روکش  عایق ، سیم روکش دار یا سیم عایق دار نامیده می شود و در صورتی که چند هادی عایق بندی شده در داخل یک غلاف مشترک قرار گیرند ، این مجموعه کابل نامیده می شود .
کابلها نقش مهمی را در صنایع امروزی بازی می کنند به صورتی که در واقع مانند رگهای حیاتی هستند که در بدن انسان وجود دارند و در صورت عدم وجود آنها سیستمهای صنعتی قادر به ادامه فعالیت خود نخواهند بود.
کابلها با اتکا به ساختمانی که دارند و مقاومت آنها در برابر انواع آسیبهای محیطی می توانند با عبور از داخل دیوار،زمین،هوا وحتی زیر آبها ، انرژی الکتریکی را  به مکانهای مصرف مورد نظر طراحان  سیستم های الکتریکی منتقل کنند . کابل و کابل کشی به دلیل اهمیت بالای آن  به یکی از شاخه های  اصلی رشته برق  تبدیل شده و آگاهی مهندسان  برق  در این زمینه را طلب می کند . کابلها  به دلیل برخوردار بودن  ، عایق الکتریکی  و غلاف های استحکام  بخش ، قابلیت  اطمینان  سیستم را بالا می برند  و سیستم قدرتی  را که  در آن   از کابل  استفاده  شده است  ، نوید یک سیستم مطمئن  را می دهد .  و در کل ، کابلها ، خواص و قابلیت ها و مشخصات فنی  منحصر به فردی  دارند ؛ در این پروژه در ابتدا کلیاتی در مورد کابلها ، خصوصیات کابلها و مشخصات جزیی هر یک بیان شده است.

دریافت فایل :

دانلود دانلود پاورپوینت کابل های قدرت

حجم فایلحجم فایل :۱/۵ مگابایت

تعداد صفحهتعداد صفحه : ۱۷ اسلاید

فرمت فایلفرمت فایل : پاورپوینت

توجه:

رمز فایلرمز فایل : www.gselectronic.ir

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + چهار =

دکمه بازگشت به بالا