فروشگاهمقالات شبیه سازی

پارک معکوس خودرو با منطق فازی و کنترل فازی_عصبی

پروژه شبیه سازی پارک معکوس خودرو با منطق فازی و کنترل فازی_عصبی

منطق فازی چیست؟
حتماً بارها شنیده‌اید که کامپیوتر از یک منطق صفر و یک تبعیت می‌کند. در چارچوب این منطق، چیزها یا درستند یا نادرست، وجود دارند یا ندارند. اما انیشتین می‌گوید: (آن‌جایی که قوانین ریاضیات (کلاسیک) به واقعیات مربوط می‌شوند، مطمئن نیستند و آنجا که آن‌ها مطمئن هستند، نمی‌توانند به واقعیت اشاره داشته باشند.) هنگامی که درباره درستی یا نادرستی پدیده‌ها و اشیایی صحبت می‌کنیم که در دنیای واقعی با آن‌ها سروکار داریم، توصیف انیشتین تجسمی است از ناکارآمدی قوانین منطق کلاسیک در علم ریاضیات. از این رو می‌بینیم اندیشه نسبیت شکل می‌گیرد و توسعه می‌یابد. در این مقاله می‌خواهیم به اختصار با منطق فازی آشنا شویم. منطقی که دنیا را نه به صورت حقایق صفر و یکی، بلکه به صورت طیفی خاکستری از واقعیت‌ها می‌بیند و در هوش مصنوعی کاربرد فراوانی یافته‌است.
 
در محوطه نشان داده شده در شکل، کامیونی میخواهد بصورت دنده عقب به موقعیت سکوی بارگیری برسد،بطوریکه نقطه در عقب کامیون بر نقطه در سکوی بارگیری منطبق شود. برای این منظور می خواهیم از کنترل فازی استفاده کنیم.
توجه: فرض میکنیم که مختصات X نقطه F در سکوی بارگیری برابر ۵۰ است . بنابراین با توجه به صرف نظر کردن از مختصاتY ، هدف سیستم کنترلی این است که مقدار نهایی مختصات برابر ۵۰ (و یا خیلی نزدیک به آن) و مقدار نهایی متغیر φ برابر صفر (و یا خیلی نزدیک به آن) باشد. همچنین ابتدا باید دینامیک مناسبی برای این سیستم انتخاب کنید.
 
پارک معکوس خودرو با منطق فازی و کنترل فازی_عصبی
 
لینک دانلود فایل pdf: دانلود پارک معکوس خودرو با فرمت pdf
این پروژه  شامل فایل ارائه شده زیر می باشد 
فرمت فایل ها:
  • ZIP
  • فایل word توضیحات
  • فایل ام فایل متلب

حجم فایل : ۷/۵ مگابایت

 

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 18 =

دکمه بازگشت به بالا