پروژهپروژه های تئوری کارشناسی

پروژه ترازوی دیجیتال

دانلود پروژه ترازوی دیجیتال

مقدمه:

وسیله ای برای سنجش وزن و نیز تعیین مشخصات اجسام در مواردی که به گونه ای به وزن آنها مرتبط می شود، مانند تعیین وزن مخصوص و تعیین ترکیب وزنی همبسته آلیاژهای فلزی .
ترازو یکی از قدیمترین ابزارهاست و قدمت ساخت آن ، با استناد به تصاویر بعضی انواع آن در مقبره های فراعنه مصر، به حدود پنج هزار سال پیش از میلاد می رسد .
ساده ترین ترازوها از یک شاهین و دو پله (کفه ) تشکیل می شود. جسم را برای وزن کردن دریک پله و وزنه ها را در پله دیگر قرار می دهند تا شاهین به حالت تعادل درآید و وزن جسم معلوم گردد. اساس کار این ترازوها بر قوانین اهرم است.
به مرور زمان انواع ترازو، بر اساس نوع کاربرد آنها ساخته شد، برخی از آنها عبارت اند از: قَپان ، ترازوی آبی ، و ترازوهای ترکیبی از جمله ترازوی حکمت وزن کردن اجسام در ترازوهای معمولی با معلق ماندن پله ها در هوا صورت می گرفت ، اما در ترازوی آبی ، جسم موردنظر در آب غوطه ور می شد  و بر اساس ( اصل ارشمیدس )   وزن مخصوص آن به دست می آمد. در ترازوهای ترکیبی ، وزن کردن ، هم در آب هم در هوا انجام پذیر بود. قپان نیز، برخلاف ترازوهای دیگر، فقط یک پله داشت
امروزه با پیشرفت علم الکترونیک و دیجیتال ، ترازوهای دیجیتالی با کاربرد بالا ساخته می شود. این ترازوها در انواع طرح ها ، اندازه ها و برای کارها ی مختلف ساخته می شوند. که قصد داریم در ادامه با طرز ساخت یک نوع ترازو دیجیتالی آنها آشنا شویم.

فهرست مطالب :

فصل اول:عنوان پروژه وتحقیق
آشنایی با قطعات
فصل دوم:تشریح نقشه فنی وسخت افزارطراحی شده
شرح مدار شماتیک
فصل سوم:تشریح نرم افزاروبرنامه های مربوط به پروژه
شرح الگوریتم برنامه
فصل چهارم:خلاصه پروژه وپیشنهادات
فهرست منابع

 

دریافت فایل :

دانلود دانلود پروژه ترازوی دیجیتال

حجم فایلحجم فایل :۲ مگابایت

تعداد صفحهتعداد صفحه : ۵۴ صفحه

فرمت فایلفرمت فایل : PDF

نویسندهنویسنده : علی عقیدتمند

توجه:

رمز فایلرمز فایل : www.gselectronic.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − چهار =

دکمه بازگشت به بالا