جزوات دروس مهندسی برقجزوات ومجلات

جزوه درس بررسی سیستم های قدرت ۱

دانلود جزوه درس بررسی سیستم های قدرت ۱

درس بررسی سیستم های قدرت ۱ یکی از مهم ترین دروس در رشته های مهندسی برق میباشد.پیشنیاز این درس ماشین های الکتریکی ۱ بوده که به صورت ۳ واحدی در مقطع کارشناسی ارایه میشود.جزوه ای که در این مطلب برای دانلود آماده شده است به طور خلاصه با ارایه نکات مهم درس بررسی سیستم قدرت ۱ و حل مسایل مهم از این درس پرداخته است. از جمله مباحث این جزوه میتوان به : مفاهیم اولیه سیستم های قدرت ، تحلیل و بررسی سیستم های قدرت سه فاز ، انواع خطوط انتقال ، محاسبه اندوکتانس و مقاومت در خطوط انتقال ،  ظرفیت خطوط انتقال و محاسبه آن و همچنین پخش بار و محاسبات پخش بار در سیستم های قدرت اشاره نمود.

 سرفصل های درس بررسی سیستم های قدرت ۱ :

فصل اول :
دانشجویان در ابتدا با سیستم‌های قدرت آشنایی پیدا میکنند.این آشنایی شامل ساختار سیستم، روش‌های تولید انرژی برق، مزایای سیستم سه‌ فاز، تحلیل سیستم های تک‌ فاز، محاسبات در سیستم واحد(پریونیت) می باشد.
 فصل دوم :
مؤلفه‌های متقارن مورد بحث قرار میگیرد. تبدیل‌ها، مدارهای توالی بار، ترانسفورمر و ماشین‌های AC از این جمله میباشد.
فصل سوم :
خطوط انتقال ، ملاحظات طراحی این خطوط، انواع هادی‌ها، پارامترهای سری و موازی معرفی میشوند.بعد از آشنایی با خطوط انتقال ، محاسبه اندوکتانس خطوط انتقال مورد بحث قرار میگیرد که خود شامل : اندوکتانس یک هادی، اندوکتانس مدارهای چندفاز، هادی‌های مرکب و گروهی، خطوط سه‌فاز متقارن و نامتقارن می باشد.
فصل پنجم :
دانشجویان نحوه محاسبه خازن خط را فرا میگیرند. میدان و پتانسیل الکتریکی خطوط ، محاسبه خازن خطوط دوسیمه و سه‌ فاز متقارن و نامتقارن و همچنین اثر زمین از مباحث این فصل  می یاشد.
فصل های ششم تا هشتم :
 به ترتیب به تحلیل حالت ماندگار خط انتقال ، حالت‌های گذرای خط و آشنایی با شبکه‌های توزیع و پخش بار پرداخته میشود.

 

دریافت فایل :

دانلود دانلود جزوه درس بررسی سیستم قدرت ۱

حجم فایلحجم فایل :۲ مگابایت

تعداد صفحهتعداد صفحه : ۷۷ صفحه

فرمت فایلفرمت فایل : PDF

توجه:

رمز فایلرمز فایل : www.gselectronic.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + نوزده =

دکمه بازگشت به بالا