نکات مهم در طراحی سایت فروشگاهی

محلي براي بحث و تبادل نظر پيرامون مسايل نرم افزاري و سخت افزاري کامپيوتر و شبكه هاي كامپيوتري و موارد مشابه آن.
موضوع جدید ارسال پست
نمایه کاربر
webone
عضو جدید
عضو جدید
پست: 0
تاریخ عضویت: یک شنبه 12 شهریور 1396, 4:24 pm
تشکر شده: 1 دفعه
تماس:

نکات مهم در طراحی سایت فروشگاهی

پست توسط webone » یک شنبه 12 شهریور 1396, 4:30 pm

Load more در دسته بندی ها
یک راه حل مناسب برای بارگذاری محصولات در یک دسته بندی ترکیب حالت load more با اسکرول بی نهایت به صورت lazy load میباشد. به این صورت که ابتدا 10 -30 محصول در صفحه اولیه نمایش داده میشوند و بعد 10-30 محصول دیگر هم از طریق lazy load بارگذاری میشوند تا زمانی که به 50-100 محصول برسیم و بعد از آن دکمه load more ظاهر میشود. با کلیک کردن بر روی دکمه ادامه 10-30 محصول دیگر هم بارگذاری میشوند و عملیات lazy load دوباره تکرار میشود تا 50-100 محصول بعدی و بعد از آن دوباره دکمه load more ظاهر میشود. دکمه load more بعد از 50-100 محصول وقفه ای ایجاد میکند و کاربر را متوقف میکند در حالی که lazy load عملکرد را بهبود بخشیده و زمان بارگذاری و لود سرور را کاهش میدهد.
توجه داشته باشید که تعداد محصولات بارگذاری شده در هر بار مهم میباشد. مطالعات نشان میدهند که تعداد مناسب بستگی به نوع محصولات و مفهوم کلی سایت دارد. در لیست هایی که شامل محصولات فنی با ویژگی های خاص مانند محصولات سخت افزاری، قطعات و ... میباشند سعی کنید تعداد محصول کمتری در هر بار لود شود. ولی تجربه نشان داده است که کاربران قابلیت دیدن لیست های طولانی و بلند بالایی از محصولات ظاهری و تزئینی دارند مانند لوازم دکوراسیون، مبلمان و ...
به این ترتیب صفحات با سرعت بیشتری لود میشوند زیرا تعداد محصول کمتری در ابتدا بارگذاری میشود.
علاوه بر این در این حالت در دسته بندی های کوچک و متوسط، lazy load به کاربر اجازه میدهد تا لیست محصولات را با سرعت بیشتر و وقفه کمتری مشاهده نماید. و در لیست های طولانی تر با وجود دکمه load more هم یک وقفه ای ایجاد میشود و به کاربر اجازه داده میشود تا محصولات را با دقت بیشتری ببیند و هم امکان دسترسی به فوتر را ایجاد می نماید.
یکی از مشکلات اسکرول بی نهایت و lazy load این بود که کاربر به فوتر دسترسی نداشت و تنها چند ثانیه فوتر را می دید ولی استفاده از دکمه load more این مشکل را تا حد زیادی برطرف میکند.
دکمه load more در نتایج جستجو
با توجه به طبیعت جستجو معمولاً نتایج جستجو بسیار زیاد بوده و بیشتر از یک لیست محصول یا دسته بندی هستند. بنابراین وجود هزاران آیتم در نتیجه یک جستجو به خصوص در سایت های بزرگ، اتفاق غیر منتظره ای نیست.
بعلاوه در جستجو، نتایج با توجه به میزان مرتبط بودنشان مرتب سازی میشوند. بنابراین 50 نتیجه اول در مقایسه با 100 نتیجه اول معمولاً بسیار مرتبط تر به موضوع مورد جستجو میباشند. بنابراین کاربر بیشتر از اینکه تمایل به اسکرول کردن دیدن نتایج بعدی داشته باشد، تمایل دارد نتایج اولیه را با دقت بیشتری بررسی کند.
بنابراین تنها باید بین 25 تا 75 آیتم در نتیجه یک جستجو بارگذاری شوند و حالت اسکرول بی نهایت به هیچ وجه نباید برای نشان دادن نتایج جستجو مورد استفاده قرار گیرد. صفحه بندی و دکمه load more گزینه های مناسب تری برای نمایش نتایج جستجو هستند زیرا کاربر را تشویق به تمرکز بیشتر بر روی آیتم ها میکنند و مانع اسکن سریع آیتم ها توسط کاربر میشوند.
حداکثر تعداد محصولاتی که به صورت پیش فرض لود میشوند میتواند به طور پویا و با توجه به میزان ارتباط نتایج جستجو با یکدیگر، تنظیم شود. اکثر موتورهای جستجو، به هر نتیجه جستجو با توجه به میزان ارتباطشان با موضوع جستجو، امتیازی اختصاص میدهند و آن هایی که امتیازشان بیشتر است را در صفحه اول نتایج نمایش میدهند.


موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “كامپيوتر ، اينترنت و علوم مرتبط”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 0 مهمان