کسانی که شماره خود را دایورت می ک

محلی برای تبادل نظرات پیرامون مسائل موبایل و ...

مديران انجمن: Modir, مدیر سایت

کسانی که شماره خود را دایورت می ک

پستتوسط Modir » 5 اسفند ماه 1389, 11:53

ارسال شده توسط  shital

گروه خبری GSM :برخي مشتركان وقتي امكان پاسخگويي به تماس‌هاي خود را ندارند، به دايورت شماره خود به شماره ديگر اقدام مي‌كنند؛ اين در حالي است كه اكثر مشتركاني كه از اين سرويس استفاده مي‌كنند، از هزينه آن اطلاع مناسب و كافي ندارند.

به گزارش خبرنگار ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اگر مشترك الف شماره خود را به مشترك ب دايورت كند و در زمان دايورت اگر كسي با شماره مشترك الف تماس بگيرد و مشترك ب به او پاسخ دهد؛ هزينه‌ مكالمه براي مشترك الف محاسبه مي‌شود چون از اين سرويس استفاده كرده است.

هم‌چنين به مشتركان توصيه شده كه مراقب وضعيت دايورت تلفن همراه خود در مواقعي كه از سرويس رومينگ بين‌الملل استفاده مي‌كنند، باشند زيرا اگر مشتركي تلفن همراهش را به‌صورت كانديشنال (گزينه‌هاي مثل: اگر در دسترس نبودم، اگر اشغال بودم، و...) به شماره ديگري دايورت كند، در زماني كه مشترك B از كشور خارج و تحت پوشش شبكه ديگري قرار گرفت و مشترك A با او تماس برقرار كرد و اين تماس توسط مشترك C دريافت ‌شود، درحالي كه مشترك C پاسخگوي اين تماس در داخل و يا خارج از كشور است، براي مشترك B هزينه رومينگ بين‌الملل محاسبه مي‌شود.

علت اين موضوع آن است كه در اين تماس براي آگاهي از تماس مشترك B، مسير بين‌الملل طي و درنتيجه هزينه رومينگ بين‌الملل برايش محاسبه مي‌شود؛ درصورتي كه مشترك B قبل از خروج كشور به دايورت ( آن كانديشنال) تماس‌هاي خود به شماره ديگري اقدام كند، ديگر مشمول هزينه رومينگ بين‌الملل نخواهد بود.

به گزارش ايسنا، به مشتركان توصيه مي‌شود قبل از سفر مراقب دايورت سيم‌كارت خود باشند و آن را به‌صورت آن كانديشنال دايورت كنند.

اما درباره نرخ تعرفه دايورت تلفن ثابت از داخل به تلفن خارج از كشور هم اينگونه است كه اگر مشترك تلفن ثابت به‌عنوان مثال با مشترك تلفن ثابتي كه در كشور هند است، تماس بگيرد، نرخ هزينه تماس او دقيقه‌اي 157 تومان محاسبه مي‌شود؛ اگر مشترك تلفن ثابتش را به تلفن خود در كشور هند دايورت كند، براي مشتركي كه در داخل كشور تلفن او را مي‌گيرد، به اين دليل كه كد بين‌الملل را وارد نمي‌كند، همان هزينه تلفن ثابت معمولي محاسبه مي‌شود و هزينه مكالمه بين‌الملل را تلفني كه به دايورت اقدام كرده پرداخت مي‌كند.

اما اگر مشترك B به دايورت تماس خود به شماره C اقدام كند و مشترك A با مشترك B تماس بگيرد، پاسخگوي تماس C بوده كه در اين صورت هزينه مكالمه به ميزان يك تماس داخلي براي مشترك A و به ميزان يك تماس بين‌الملل براي مشترك B منظور خواهد شد؛ مشترك C در هر دو صورت بين‌الملل و داخلي در مورد دايورت هزينه‌اي پرداخت نمي‌كند اما درصورت دايورت بين‌الملل، هزينه مشترك A داخلي و براي مشترك B هزينه بين‌الملل محاسبه مي‌شود.

درصورت دايورت داخلي براي مشترك A، هزينه داخلي و براي مشترك B هم هزينه داخلي محاسبه خواهد شد؛ هم‌چنين درصورت دايورت تلفن همراه در داخل كشور به يک شماره بين‌الملل علاوه بر هزينه عادي بين‌الملل مبلغ 7/44 تومان نيز در هر دقيقه به اين ميزان اضافه مي‌شود.

به گزارش ايسنا در زمان رومينگ در صورت افزايش كاركرد تلفن همراه بيش از مبلغ 200 دلار شركت ارتباطات سيار ايران براي قطع تلفن همراه مجاز است اما به‌دليل تاخير در ارسال اين اطلاعات امكان قطع دقيقا در حد مجاز تعيين شده وجود نداشته و مسووليت پرداخت بدهي به هر ميزان تا قبل از زمان قطع برعهده مشترك است. ضمن آنكه احتمال انتقال بخشي از مبلغ كاركرد تلفن به صورتحساب دوره بعد وجود دارد.

توصيه مي‌شود كه درصورت مفقود شدن گوشي مشترك در خارج از كشور بلافاصله مراتب به يكي از بستگان درجه يك فرد در داخل كشور اطلاع داده شود تا از طريق مراجعه به ادارات دولتي مشتركان نسبت به قطع آن اقدام كنند.
امضا زندگی باور میخواهد آن هم از جنس امید
که اگر سختی راه به تو یک سیلی زد
یک امید قلبی به تو گوید که
خدا هست هنوز
...
نماد کاربر
Modir
مدیر کل سایت
مدیر کل سایت
 
پست ها : 329
سن: 27
حالت من: خوشحال
تاريخ عضويت: 16 آبان ماه 1389, 01:00
محل سکونت: شاهرود
تشکر کرده: 97 بار
تشکر شده: 88 بار
امتياز: 6727
اعتبار: 6
کاربر معمولی
دادن اعتبار مثبت Modirدادن اعتبار منفی Modir

بازگشت به موبايل

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان